Tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) van november hebben leden positief gestemd op de herziening van het Kwaliteitsregister Verloskundigen. In dit bericht staan we stil bij de door de ALV vastgestelde herziening en blikken we vooruit op de vervolgstappen.
De nieuwe uitgangspunten
Een register dat uitgaat van vertrouwen en persoonlijke ontwikkeling vooropstelt met
- focus op intrinsieke motivatie;
- ruimte voor eigen invulling;
- ren kwalitatieve en kwantitatieve ondergrens.
Op korte termijn starten we met het verbeteren van het huidige register met de ambitie om het register snel beter aan te laten sluiten bij de wensen en behoeften van de leden. Dit is een tussenstap richting het Kwaliteitsregister 2.0.
Hoe nu verder?
Overgangsregeling
Op dit moment wordt gewerkt aan een overgangsregeling. Onderwerpen zoals deelregisters, kosten, hoe en wanneer de overgang naar de nieuwe norm plaatsvindt, zijn onderwerpen die in de regeling worden opgenomen. Uiteraard kun je erop rekenen dat we leden en alle geregistreerden in het kwaliteitsregister tijdig en goed zullen informeren over wanneer de veranderingen worden doorgevoerd, wat de impact is en wat het concreet voor jou betekent.
Kwaliteitsregister 2.0
In 2025 start de ontwikkeling van het Kwaliteitsregister Verloskundigen 2.0. Dit is nauw verbonden met de identiteitsdocumenten en het beroepsprofiel, die momenteel in de maak zijn.
Meer informatie
We houden je op de hoogte via de nieuwsbrief. Wil je inhoudelijk meer weten over de herziening? Bekijk de infographic of check de ingebrachte stukken op de ALV van november.