Nieuwsbericht

29 augustus 2025
Een bijzondere lunch

De KNOV kent al sinds jaar en dag ereleden: leden die een bijzondere en vaak onvergetelijke bijdrage hebben geleverd aan het verloskundig vak en aan onze vereniging. Tot voor kort was echter niet altijd zichtbaar wie deze bijzondere leden waren. Het huidige bestuur besloot daar verandering in te brengen. En met resultaat: er is nu een speciale ereledenpagina op knov.nl, een ereledenspeldje én een jaarlijkse lunch voor onze ereleden. 
 

Het erelidmaatschap is een uitzonderlijke status, die niet zomaar wordt toegekend. Hoe waardevol en inspirerend onze ereleden zijn, werd opnieuw duidelijk tijdens de ereledenlunch op donderdag 28 augustus in Maarssen. Samen met het bestuur en de directie van de KNOV werden er mooie gesprekken gevoerd, herinneringen opgehaald en actuele uitdagingen besproken. Wát een kennis en geschiedenis van ons vak was er voelbaar. 

Bij de lunch waren negen ereleden aanwezig (waarvan de oudste 97 jaar!) en allen zijn warm betrokken. 'Wat is het fijn om zo samen te zijn’ en 'wat kunnen we nu voor jullie betekenen?’ kwam meer dan eens terug. Dank aan allen dat jullie tijd konden maken in jullie nog altijd drukke agenda’s! 

V.l.n.r. Dien van der Burgh, Ria de Boer, Marian van Huis, Marga de Reu, Barbara Kwast, Simone Valk, Margreeth van der Kwast, Pien Minnesma en Loes Schultz

Een ereplaats

Sinds deze week krijgt de waardering voor onze ereleden ook een plek op ons kantoor in Utrecht: daar prijkt een prachtige ereledenboom, die symbool staat voor de stevige wortels en rijke vertakkingen van onze vereniging.