In de afgelopen maanden hebben we met meerdere partijen gesprekken gevoerd over kwaliteitsborging van basisechoscopie bij de KNOV. In dit bericht geven we je een update van de laatste ontwikkelingen.
Erkenning door zorgverzekeraars
De zorgverzekeraars hebben hun zorginkoopbeleid 2027 opgesteld. Salland erkent vanaf 2027 de aantekening met herregistratie-eis Basisechoscopie. De verzekeraar is van mening dat kwaliteitsborging bij de eigen beroepsvereniging hoort. A.S.R. en ONVZ erkenden deze aantekening al. Voor ONVZ geldt echter per 2027 het VGZ-inkoopbeleid en daarin is de erkenning vooralsnog niet opgenomen. Voor andere zorgverzekeraars blijft inschrijving in het Echokwaliteitsregister van de BEN voorlopig nodig voor declaratie.
We voeren met alle zorgverzekeraars gesprekken over erkenning van de aantekening met herregistratie-eis Basisechoscopie. Deze erkenning maakt vergoeding van geleverde zorg voor verloskundigen met deze aantekening mogelijk.
Aantekening in PE-online
We werken hard aan de inrichting van de aantekening met herregistratie-eis Basisechoscopie in PE-online. We verwachten dat deze aantekening deze zomer technisch gereed is en vanaf dat moment is ook de koppeling met Vektis beschikbaar.
Je kunt je wel al inschrijven voor de aantekening met herregistratie-eis Basisechoscopie. Vul hiervoor dit formulier in. Dit maakt jullie wens voor kwaliteitsborging van basisechoscopie bij de eigen beroepsvereniging zichtbaar (opgenomen in het Kwaliteitsregister Verloskundigen) en helpt ons in de gesprekken met de verschillende stakeholders.
Samenwerkingsovereenkomst BEN & KNOV
De KNOV en de Beroepsvereniging Echoscopisten Nederland (BEN) hebben in 2022 een vijfjarige samenwerkingsovereenkomst gesloten voor het Echokwaliteitsregister, waarbij het beheer van het register bij de BEN is belegd. Deze overeenkomst loopt officieel tot eind 2027.
De KNOV heeft in januari, na een voorafgaand gesprek met de BEN, de samenwerkingsovereenkomst per de vroegst mogelijke datum beëindigt. We willen met de BEN in gesprek over hoe de tussenliggende periode het best ingevuld kan worden en wachten vooralsnog op een formele reactie vanuit de BEN op de opzegging.