KNOV

“Een bevalling is als het beklimmen van een berg. Onderweg is het zwaar maar op de top is het geweldig.”

Landelijke media: thuis bevallen net zo veilig

15-04-2009

Uit het onderzoek van Simone Buitendijk over thuis bevallen blijkt dat er geen hogere babysterfte sterfte is bij baby's van vrouwen die thuis bevallen. Het onderzoek krijgt veel aandacht in de pers.

NRC Handelsblad had de primeur, met een uitgebreid artikel over het onderzoek.

 

Uit het onderzoek blijkt dat er geen hogere babysterfte sterfte is bij baby's van vrouwen die thuis bevallen. Evenmin worden ze vaker op de intensive care opgenomen. Aan het onderzoek deden tussen 2000 en 2006 meer dan een half miljoen Nederlandse vrouwen mee. Allen konden zij medisch gezien thuis bevallen en werden zij begeleid door een verloskundige.


Andere media
Veel media berichtten van het nieuws. Een uitgebreid artikel, met citaten van onder andere Simone Buitendijk en hoogleraar Verloskunde Gerard Visser staat in de Volkskrant: Thuis of ziekenhuis, beide even veilig.

PRINT DIT ARTIKEL OF STUUR HET DOOR

Mail een vriend