KNOV
“De geboorte van een kind is ook de geboorte van een moeder. Zij heeft haar innerlijke kracht ontdekt.”
04 maart: Verdiepingscursus borstvoeding STBN: medicatie en casuïstiek
Datum:
04 maart 2010
Erica Post bespreekt praktische adviezen op het gebied van medicatie: overwegingen met betrekking tot farmacokinetische en biochemische processen in het lichaam van moeder en kind en in moedermelk, gerelateerd eigenschappen van het medicament en aan leeftijd en lichaamsgewicht van het kind. Met deze kennis kunnen weloverwogen beslissingen volgen over de medicamentkeuze in relatie tot het borstvoedingsbeleid. Zie ook de informatie hierover op Borstvoeding.com.
Na de pauze wordt geoefend met overige lacatiekundige problematiek aan de hand van (liefst zelf ingebrachte) casuïstiek onder leiding van de docent. Zie casusformulier.
Tijd: 19.00 - 22.15 uur
Locatie: Amsterdam, 1ste Lijn Amsterdam
Doelgroep: Verloskundigen die scholing hebben gevolgd, alle deelnemers cursus Begeleiding bij borstvoeding STBN. Voorwaarde voor deelname is dat je de cursus Begeleiding bij bv STBN-ZvB hebt gevolgd.
Kosten: De kosten bedragen € 95,- per deelnemer
Accreditatie: Accreditatie is aangevraagd bij de KNOV.
Extra informatie: Docenten: Myrte van Lonkhuijsen, lactatiekundige-ibclc en Erica Post, kinderarts
Organisatie: STBN en Stichting ZvB
External links: