KNOV
“De geboorte van een kind is ook de geboorte van een moeder. Zij heeft haar innerlijke kracht ontdekt.”
Master of Science Verloskunde AMC-UvA
In oktober 2002 ging de Master of Science Verloskunde van start. Het doel is om verloskundigen academisch te scholen en met wetenschap de effectiviteit en de kwaliteit van de verloskundige zorg te onderbouwen en te verbeteren. Aanvankelijk waren er drie uitstroomrichtingen. In 2006 zijn deze verlaten en concentreerde de opleiding zich meer op algemene research.
Nadruk op onderzoek
Vanwege wensen uit het veld en in verband met de NVAO-accreditatie zal de opleiding in 2009 meer de nadruk krijgen op onderzoek in de verloskunde: met name ook onderzoek in de eerste lijn. De opleiding begint in april 2009 met module 1 Wetenschapsdomein Verloskunde. Ook wordt er een uitgebreide module Kwalitatief onderzoek in de opleiding opgenomen.
Onderzoekers in de dop
Als je las verloskundige de Master van de Universiteit van Amsterdam doorloopt, ben je breed georiënteerd en kan je wetenschappelijke literatuur kritisch beoordelen en toepassen binnen je vakgebied. Je word toegerust met kennis en vaardigheden waarmee je in staat bent om zelfstandig wetenschappelijk onderzoek op te zetten. Ook kun je dit onderzoek uitvoeren, analyseren, kritisch beschouwen, rapporteren en communiceren voor een multidisciplinair publiek. Ook kun je systematische reviews en richtlijnen beoordelen en ontwikkelen.
Om kwantitatief onderzoek te kunnen combineren met kwalitatief onderzoek in de eerste lijn is een nieuwe, facultatieve module ontwikkeld. De module is bestemd voor studenten en alumni van de Masterstudie Verloskunde, echter ook anderen worden van harte uitgenodigd aan deze module deel te nemen.
Gedetailleerde informatie staat op de website van het AMC over de Master of Science Verloskunde.
Aanmelden/inschrijven
Academisch Medisch Centrum
Onderwijsbureau Universitaire Masterstudies AMC-UVA
Kitty de Bock
Telefoon 020 - 566 6944
E-mail k.debock@amc.uva.nl
Over de inhoud
Hoofd MSc verloskunde
Marian van Huis
e-mail: a.m.vanhuis@amc.uva.nl